Botoks, poznatiji po upotrebi u estetskoj medicini za smanjenje bora, također se koristi kao učinkovit tretman protiv prekomjernog znojenja, stanja poznatog kao hiperhidroza. Kad se ubrizga u kožu, botoks blokira živčane signale koji stimuliraju znojne žlijezde, čime se smanjuje proizvodnja znoja. Ovaj tretman najčešće se primjenjuje na pazusima, dlanovima i stopalima.
Korištenje botoksa za tretiranje prekomjernog znojenja, ili hiperhidroze, uključuje nekoliko koraka:
Konzultacija s liječnikom: Prvi korak je konzultacija s dermatologom ili specijalistom za botoks koji će procijeniti vaše stanje i odlučiti jeste li kandidat za tretman. Liječnik će također raspraviti o mogućim nuspojavama i odgovoriti na vaša pitanja.
Priprema područja: Prije samog tretmana, područje koje će se tretirati mora biti očišćeno i dezinficirano. Ako se tretiraju pazusi, preporučuje se da se ne brijete nekoliko dana prije tretmana kako bi se smanjila iritacija.
Anestezija: Iako postupak nije jako bolan, neki liječnici mogu koristiti lokalnu anesteziju ili anestetičku kremu kako bi smanjili nelagodu tijekom injekcija.
Injekcije botoksa: Liječnik će pomoću tanke igle ubrizgati male količine botoksa u kožu na više točaka tretiranog područja. Broj injekcija ovisi o veličini područja koje se tretira. Na primjer, za tretiranje pazuha može biti potrebno 20-50 injekcija po pazuhu.
Nakon tretmana: Nakon injekcija, možete se odmah vratiti svojim uobičajenim aktivnostima. Važno je izbjegavati intenzivne fizičke aktivnosti, saune i solarije najmanje 24 sata nakon tretmana. Također, izbjegavajte masiranje ili trljanje tretiranog područja.
Rezultati: Prvi rezultati obično postaju vidljivi unutar nekoliko dana, a maksimalni učinak postiže se unutar dva tjedna. Učinak botoksa protiv znojenja traje otprilike šest mjeseci do godinu dana, nakon čega će biti potrebna ponovna injekcija za održavanje rezultata.
Korištenje botoksa za kontrolu znojenja može značajno poboljšati kvalitetu života osoba koje pate od hiperhidroze, omogućujući im veću udobnost i samopouzdanje u svakodnevnim situacijama.
Kardiovaskularne bolesti (KVB) predstavljaju skupinu bolesti koje zahvaćaju srce i krvne žile. Ove bolesti su jedan od vodećih uzroka smrtnosti diljem svijeta, uključujući i Hrvatsku. Rano prepoznavanje, prevencija i liječenje ključni su za smanjenje rizika i očuvanje zdravlja.
Pomažemo vam da preventivno djelujete na moguće probleme poput stres urinarne inkontinencije, slabosti mišića dna zdjelice zbog rastezanja i ozljeda mišića i ligamenata tijekom poroda te ožiljaka nakon poroda (epiziotomija).
𝗧𝗸𝗼 𝗷𝗲 𝗶 𝘀̌𝘁𝗼 𝗷𝗲 𝗘𝘃𝗮? Uređaj Eva. Sigurna, vrhunska platforma u službi ženskog intimnog zdravlja. Rješenje za najčešće vulvovaginalne bolesti i ublažavanje neugodnih simptoma.
Dr.sc. Iva Blajić odgovara na pitanja o botox terapiji protiv pojačanog znojenja.
Ovaj tretman je postao popularan ne samo među osobama koje pate od hiperhidroze, već i među sportašima i onima koji jednostavno žele kontrolirati znojenje u određenim situacijama, poput poslovnih sastanaka ili važnih društvenih događaja.
Hiperpigmentacija je stanje kože karakterizirano tamnim mrljama na koži koje nastaju zbog prekomjerne proizvodnje melanina, pigmenta koji daje boji kože, kosi i očima.
Hipertenzija, poznata i kao povišeni krvni tlak, predstavlja jedan od najčešćih kroničnih zdravstvenih problema u svijetu.
Fotosenzibilizacija je stanje u kojem koža postaje preosjetljiva na sunčevu svjetlost, što rezultira povećanim rizikom od oštećenja kože ili reakcija poput osipa, crvenila ili opeklina.
LBC (Liquid-Based Cytology) Papa test predstavlja suvremenu i naprednu tehniku za analizu stanica grlića maternice koja se koristi u prevenciji raka grlića maternice.
Pregled madeža, poznat i kao dermatološki pregled pigmentiranih lezija, ključan je korak u očuvanju zdravlja kože i prevenciji melanoma, najsmrtonosnijeg oblika raka kože.
Dijabetes melitus, posebno tipa 2, predstavlja jedan od najznačajnijih zdravstvenih problema suvremenog društva diljem svijeta.
Liječnici, naši heroji.
Hormoni, kemijski glasnici u tijelu, igraju ključnu ulogu u regulaciji gotovo svakog aspekta našeg fizičkog i emocionalnog zdravlja.
Moždani udar među najčešćim je uzrocima smrti i ne bira životnu dob.
Ova kronična bolest javlja se kada se tkivo slično unutarnjoj oblozi maternice, poznato kao endometrij, širi izvan maternice.
Hladno vrijeme te suhi zrak u grijanim prostorijama negativno utječu na kožu.
Iskoristite svoj popust na UZV dojki u mjesecu listopadu kod nas.
Najbitniju ulogu u ranom otkrivanju bolesti imaju same žene.
Pozivamo vas na mjerenje krvnog tlaka i razine GUK-a (glukoze u krvi)
Sindrom policističnih jajnika (PCOS) je jedan od najčešćih endokrinoloških poremećaja žena reprodukcijske dobi, a karakteriziraju ga ciklusi u kojima često izostaje ovulacija.
Genetički sonogram se izvodi između 11 tjedna trudnoće i 13⁺⁶ tjedna trudnoće. Ultrazvučni pregled se izvodi transvaginalnom ili rjeđe transabdominalnom sondom.
Kada brinemo o sebi, brinemo i o našoj koži.
Dermatoskopija poznata kao dermatoskopija ili epiluminiscentna mikroskopija je pregled kožnih lezija dermatoskopom. U iskusnim rukama može olakšati dijagnosticiranje melanoma.
Ergometrija, odnosno „elektrokardiogram u opterećenju” je pretraga koja pomaže pri postavljanju dijagnoze, ali i prognozi koronarne bolesti. Osim navedenog, ergometrija služi i za procjenu funkcionalnog kapaciteta, odnosno vježbačkih sposobnosti pojedinca.
Primjena kemijskih peelinga je jednostavna estetska metoda kojom se postiže osvježenje kože, rješavanje tamnih mrlja, oštećenja od sunca, bora, ožiljaka te pomlađivanja kože. Mogu se primijeniti najčešće na područje lica, ruku, prsa, leđa i vrata.
Povodom Međunarodnog mjeseca borbe protiv raka dojke, a s ciljem podizanja svijesti o važnosti preventivnih pregleda, Poliklinika Atria svojim dragim korisnicama i onima koje će to tek postati, poklanja 10% popusta na ultrazvučni pregled dojki.
Od ponedjeljka, 17.08.2020. ponovno otvaramo svoja vrata. Radno vrijeme naše polikliklinike je od 08:00 do 13:00 sati te od 15:00 do 21:00 sat.
Poliklinika Atria od 03. do 16. kolovoza 2020. godine koristi vrijeme za godišnji odmor.
Poliklinika Atria otvara svoja u ponedjeljak, 11.05.2020. u nešto izmijenjenom radnom vremenu.
Mnogi od vas nam pišu, traže savjet ili pomoć. Upravo zbog vas, otvorili smo liniju na kojoj ćemo svakodnevno od 10:00 do 15:00 sati odgovarati na vaša pitanja. Čuvajte sebe i svoje bližnje, budite odgovorni prema svima u zajednici i #ostanidoma!
S obzirom na stanje s korona virusom i preporukama Nacionalnog stožera civilne zaštite, Poliklinika Atria privremeno zatvara svoja vrata. Vjerujemo da ćemo samo odgovornim ponašanjem i ustrajnosti, zajednički uspjeti u ovoj borbi. Ostajemo dostupni na svim našim online kanalima za sva vaša pitanja i nedoumice.
Urololog? Nije li to „ginekolog za muškarce“ koji se bavi „muškim stvarima“?
Kada se raspravlja o ženskoj plodnosti, često postoje dvije krajnosti - ili se vrši prevelik pritisak na žene ili se potpuno zanemaruje dob, zdravstveno stanje i obiteljska anamneza, odnosno čimbenici koji bi mogli igrati važnu ulogu u sposobnosti začeća.
Ginekološki pregled obično je dovoljno učiniti jednom godišnje, ukoliko ne postoji neka dodatna problematika.
U periodu od 23.12.2019. do 06.01.2020. djelatnici Poliklinike Atria idu na zimske praznike. Za to vrijeme, možete nam pisati na našu mail adresu.
U mjesecu narcisa posvećenom prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke obavite preventivni pregled i ostvarite 10% popusta na ultrazvuk dojki u Poliklinici Atria.
Rak vrata maternice je jedan od najjednostavnijih za prevenciju, odnosno ranu dijagnozu.
Poliklinika Atria kao zlatni sponzor aktivno se uključila u izbor za miss Zagrebačke županije.
Estetska dermatologija